http://kartografia.pwr.edu.pl/Joomla_SKP

VII Walne Zgromadzenie Członków SKP
sobota, 25 lutego 2017 00:00

Szanowni Państwo!

W związku z upływem kadencji Zarządu Głównego SKP uprzejmie informujemy, że walne zgromadzenie członków SKP odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. we Wrocławiu, w Hotelu im. Jana Pawła II przy ul. św. Idziego 2. Pierwszy termin walnego zgromadzenia ustala się na godz. 17.45, a w wypadku braku kworum drugi termin ustala się na godz. 18.00.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres e-mailowy, telefonicznie lub listownie.

Więcej…
 
Dłuższy termin zgłoszeń do Internetowej Mapy Roku
czwartek, 16 lutego 2017 00:00

logo SKP

Informujemy, że termin przesyłania zgłoszeń map do piątej edycji konkursu „Internetowa Mapa Roku" został przesunięty do 28 lutego 2017 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przesyłania na adres kartografia(at)pwr.wroc.pl. propozycji map.

Przesłane propozycje opracowań kartograficznych dostępne będą na stronie zgłoszeń konkursowych .

 

Paweł Kowalski

Wrocław - Warszawa, 15 lutego 2017 r.

 
Akademia Kartografii i Geoinformatyki 2017
czwartek, 08 grudnia 2016 12:00
logo GUGiK logo SKP logo PWroc


Szanowni Państwo!


Serdecznie zapraszamy na

AKADEMIĘ KARTOGRAFII I GEOINFORMATYKI
pod tytułem „Redakcja cyfrowych map tematycznych – nauka i praktyka”

poświęconą problematyce kartograficznych opracowań tematycznych w postaci cyfrowej, a w szczególności wynikom projektu EnviDMS realizowanego przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Akademia odbędzie się w dniach 28 -29 marca 2017 r. we Wrocławiu. Organizatorami będą Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Stowarzyszenie Kartografów Polskich oraz Politechnika Warszawska i Wrocławska.

Bezpośrednio po Akademii zapraszamy na

IX OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM GEOINFORMACJI
pod tytułem „Mapy tematyczne środowiska przyrodniczego”.

Sympozjum odbędzie się w dniach 29 - 31 marca 2017 r. we Wrocławiu. Zgodnie z zawartym w 2000 roku przez współorganizatorów porozumieniem, kolejne sympozja są organizowane co dwa lata wspólnie z jednym lub dwoma organizatorami głównymi. Tym razem zaszczyt ten przypadł kartografom. Organizatorami są: Stowarzyszenie Kartografów Polskich, Główny Urząd Geodezji i Kartografii, Komisja Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności oraz Politechnika Wrocławska.

Mamy nadzieję, że konfrontacja doświadczeń w modelowaniu i prezentacji różnych zagadnień przestrzennych przyczyni się do integracji osób wykorzystujących w swojej pracy teledetekcję i fotogrametrię, systemy informacji geograficznej oraz kartografię. Organizatorzy IX Sympozjum chcą szczególnie zwrócić uwagę na rolę geomatyki w obrazowaniu geoinformacji. Wyrażamy przekonanie, że wielu z Państwa aktywnie zajmujących się zagadnieniami teoretycznymi, metodycznymi i praktycznymi geoinformatyki oraz geomatyki, zechce podzielić się swoimi doświadczeniami na forum OGÓLNOPOLSKIEGO SYMPOZJUM GEOINFORMACYJNEGO. W czasie spotkań liczymy na szeroką dyskusję wykonawców i użytkowników projektu EnviDMS oraz innych map tematycznych.

Do uczestnictwa w obu spotkaniach geoinformatycznych zapraszamy pracowników nauki, praktyków i pracowników administracji, którzy na co dzień zajmują się problematyką związaną z tematyką sympozjum. W ramach zajęć przewidujemy prezentowanie referatów monograficznych i naukowych. Przewidujemy też sesje posterowe poprzedzone krótkimi wystąpieniami uczestników. Teksty do posterów będą drukowane na równi z referatami wygłoszonymi w punktowanych czasopismach.

W celu popularyzacji dobrych map Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich ogłasza, że w czasie Sympozjum odbędzie się rozstrzygnięcie kolejnych edycji konkursów INTERNETOWA MAPA ROKU 2016/17 oraz MAPA ROKU 2015 i 2016. Oba konkursy odbywają się tradycyjnie pod patronatem Głównego Geodety Kraju.

W czasie spotkania we Wrocławiu odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Kartografów Polskich, na którym zostaną wręczone medale SKP im. Prof. Makowskiego za istotny wkład w rozwój kartografii.

Akademia i Sympozjum służyć mają przede wszystkim integracji środowiska osób projektujących i tworzących dobre mapy,  wykorzystujących w swojej pracy geoinformatykę i systemy informacji geograficznej oraz udostępniających informację topograficzną i tematyczną z wykorzystaniem różnych metod prezentacji kartograficznej. Liczymy na tradycyjne zainteresowanie Akademią i Sympozjum, zapewniamy jak zwykle przyjemną i koleżeńską atmosferę oraz otoczenie centrum zabytkowego Wrocławia.

Program konferencji oraz informacje organizacyjne na stronie: kartografia.pwr.edu.pl/konferencje/

Serdecznie pozdrawiam w imieniu Komitetu naukowego i organizacyjnego.

Joanna Bac-Bronowicz, przewodnicząca SKP

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 24

Ważne strony

Reklama Reklama

Sondy

Z jakich map korzystasz najczęściej?
 

Goście na stronie

Witrynę przegląda teraz 4 gości