Zgłoszenia do konkursu Internetowa Mapa Roku 2013 PDF Drukuj Email
czwartek, 03 kwietnia 2014 00:00
logo portalu Geoforum.pl logo GUGiK

logo GISplay.pl

W trzeciej edycji konkursu „Internetowa Mapa Roku 2013”, obejmującego oryginalne, polskie kartograficzne opracowania tematyczne, zostało zgłoszonych 11 map.

Poniżej wykaz map zgłoszonych do Konkursu. Więcej informacji na stronie regulaminu.

Lista zgłoszeń właścicieli i wydawców (w kolejności przesyłania zgłoszeń)

1. Portal województwa łódzkiego (moduł RSIP). Autorzy i wykonawcy: Departament Geodezji i Kartografii UM; właściciel: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
2. Portal map glebowo-rolniczych i geologicznych (moduł RSIP). Autorzy i wykonawcy: Departament Geodezji i Kartografii UM; właściciel: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
3. Mapa nadmorskich punktów użyteczności publicznej. Autorzy opracowania kartograficznego (na podkładzie Google Maps): Stanisław J. Szewczak, Jakub Terakowski, Małgorzata Rzysko. Wykonawca i właściciel strony internetowej: Stanisław J. Szewczak
4. Mapa turystyczna w serwisie Emapi. Wykonawca i właściciel: Emapa S.A.
5. Turystyka kwalifikowana w Małopolsce. Autorzy: Wydział Geodezji Urządu Marszałkowskiwgo Województwa Małopolskiego, GISPartner Sp. z o. o.; wykonawca: GISPartner Sp. z o. o.; właściciel: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie.
6. Mapa glebowo - rolnicza województwa małopolskiego. Autorzy i wykonawcy: GISPartner Sp. z o. o.; właściciel: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie.
7. Mapa rzeźby terenu w województwie dolnośląskim. Autorzy: WODGiK we Wrocławiu, wykonawca: GISPartner Sp. z o. o.; właściciel: Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
8. Mapa glebowo - rolnicza województwa dolnośląskiego. Autorzy: WODGiK we Wrocławiu; wykonawca: GISPartner Sp. z o. o.; właściciel: Marszałek Województwa Dolnośląskiego.
9. Moduł "Kultura" Serwisu Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego wroSIP. Autorzy: GeoTechnologies Sp. z o. o. z Wrocławia (Karol Dudziuk) przy współudziale Powiatowego Zakładu Katastralnego we Wrocławiu - Pracowni Systemów Informacji Przestrzennej (Agnieszka Żminkowska, Renata Krasel, Arkadiusz Suder); wykonawca: GISPartner Sp. z o.o.; właściciel: Powiat i gminy powiatu wrocławskiego.
10. Mapa turystyczna Trail.pl. Autor i wykonawca: Tomasz Łukaszczyk; właściciel: Trail.pl Sp. z o.o.
11. Mapa demograficzna. Autorzy: Dział Informacji Przestrzennej Biura Rozwoju Wrocławia, wykonawca strony internetowej: GISPartner sp. z o.o., właściciel strony: Urząd Miasta Wrocław

Stowarzyszenie Kartografów Polskich powołało Komisję Konkursową, której zadaniem będzie ocena zgłoszeń  i wyłonienie najlepszego opracowania tematycznego z roku 2013. W skład Komisji weszli:

• Dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii i Systemów Informacji Geograficznej GUGiK  Jerzy Zieliński
  • dr hab. inż. Joanna Bac-Bronowicz, Prezes Stowarzyszenia Kartografów Polskich, Politechnika Wrocławska
  • dr inż. Dorota Borowicz-Mićka, Uniwersytet Wrocławski
  • mgr inż. Aleksander Buczkowski, CE-Traffic a.s.
  • dr inż. Łukasz Bujak, Politechnika Warszawska
  • dr Tomasz Opach, Norwegian University of Science and Technology

Więcej informacji na stronie regulaminu.

Paweł J. Kowalski
Sekretarz Komisji Konkursowej IMR 2013