Wręczenie nagród w konkursie Internetowa Mapa Roku 2013 PDF Drukuj Email
logo portalu Geoforum.pl logo GUGiK

logo GISplay.pl

logo konkursu IMR2013

Tytuł „Internetowej Mapy Roku 2013 im. Krzysztofa Buczkowskiego" w trzeciej edycji konkursu otrzymała Mapa demograficzna Wrocławia opracowana w Dziale Informacji Przestrzennej Biura Rozwoju Wrocławia. Wyróżnia się przede wszystkim syntetycznym przejrzystym ujęciem graficznym tematu głównego i wyważonym doborem treści referencyjnej. Gratulujemy zwycięzcy, ale również autorom portalu map glebowo-rolniczych i geologicznych woj. łódzkiego oraz mapy rzeźby terenu w województwie dolnośląskim. Te trzy opracowania były zdecydowanie najwyżej punktowane przez jurorów. Ich wspólnymi cechami są: czytelność, spójność prezentowanej treści i elegancka symbolizacja, ale także skuteczna generalizacja na kilku poziomach wyświetlania mapy.

Syntetyczna prezentacja wyników Konkursu do pobrania >>

W imieniu Stowarzyszenia Kartografów Polskich serdecznie zapraszamy przedstawicieli nagrodzonych do udziału w sesji otwarcia XXXVII Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej pt. "Kartografia z Multimediach. Multimedia w Kartografii" w dniu 23.10.2014r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W pierwszej sesji konferencji zaplanowane jest uroczyste wręczenie Państwu nagrody za zajęcie I-go miejsca w konkursie "Internetowa Mapa Roku 2013" oraz "Mapa Roku 2013". Nagroda ufundowana przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii zostanie Państwu wręczona przez Głównego Geodetę Kraju p. Kazimierza Bujakowskiego.

Paweł J. Kowalski
Sekretarz Komisji Konkursowej IMR 2013