http://kartografia.pwr.edu.pl/Joomla_SKP

Mapa Roku
Konkurs Mapa Roku 2012 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2013 00:00

Zarząd Główny Stowarzyszenia Kartografów Polskich uprzejmie informuje, że została ogłoszona XIII edyc­ja dorocznego konkursu „Mapa Roku 2012”. Konkurs odbędzie się pod tradycyjnym patronatem Głównego Geodety Kraju. Bardzo serdecznie zapraszamy PT Wydawców do uczestnictwa w konkursie i zapoznania się z niżej zamieszczonym regulami­nem konkursu. Bardzo prosimy zwrócić baczną uwagę na postanowienia konkursu i podane ter­miny zgłaszania map i atlasów – ze względu na wolne dni na początku maja, łączące się dniami weekendowymi, nie będzie możliwości przedłużenia terminu zgłaszania map i atlasów poza ter­min podany w regulaminie. Zachęcamy do zaglądania na stronę konkursową "Mapa Roku" z danymi zgłoszonych do konkursu map.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu Mapa Roku 2011 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 kwietnia 2012 00:00

dyplom Mapa Roku 2011

W dniu 29 marca 2012 r., podczas XXI Szkoły Kartograficznej we Wrocławiu, został rozstrzygnięty kolejny konkurs Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Mapa Roku 2011”. Przez 9 wydawców zostało zgłoszonych ogółem 13 tytułów map w trzech kategoriach – plan miasta, mapa turystyczna oraz inne mapy i atlasy (drukowane). Niestety, po raz kolejny nie przeprowadzono konkursu w kategorii „szkolne mapy ścienne i atlasy” ponieważ nie nadesłano ani jednej publikacji. Pełna lista zgłoszonych tytułów znajduje się na stronie zgłoszeń konkursowych. Wszystkie zgłoszone mapy konkursowe można też oglądać w Galerii w sekcji Mapa Roku 2011.
W konkursie „Nagroda Publiczności” mogli uczestniczyć wszyscy uczestnicy Szkoły. W tajnym głosowaniu zwycięzcami okazały się następujące publikacje:

Kategoria "Mapa turystyczna"

1. miejsce
Jeziora Mazurskie. Mapa żeglarska. Skala 1:60 000. ExpressMap Polska, Warszawa

Kategoria "Plan miasta"

1. miejsce
Potsdam. Panoramakarte&Stadtplan. Skala planu miasta 1:17 000. TopKart&TerraNostra, Warszawa

Kategoria "Inne mapy i atlasy drukowane"

1. miejsce
Polska. Przyroda. Skala ok 1:1 515 000. Pergamena, Katowice

 

Więcej…
 
Zgłoszenia do konkursu Mapa Roku 2011 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 marca 2012 00:00

Zapraszamy do oglądania map zgłoszonych w XII edycji konkursu Stowarzyszenia Kartografów Polskich "Mapa Roku 2011". Termin zgłaszania map do konkursu upływa 25 marca 2012 r.

Można także przeglądać mapy konkursowe w Galerii w sekcji Mapa Roku 2011, gdzie istnieje dodatkowa możliwość oceny i komentowania map. Zapraszamy!


Więcej…
 
Konkurs Mapa Roku 2011 PDF Drukuj Email
środa, 21 marca 2012 00:00

Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich z siedzibą we Wrocławiu ogłasza XII edycję konkursu "Mapa Roku 2011". Konkurs dostępny jest dla wszystkich Wydawców. Zachęcamy do zaglądania na stronę konkursową "Mapa Roku" z danymi zgłoszonych do konkursu map.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu Mapa Roku 2010 PDF Drukuj Email
wtorek, 26 kwietnia 2011 17:13

W dniu 14. kwietnia 2011 r. podczas XX Szkoły Kartograficznej w Brunowie k/Lwówka Śląs­kie­go została rozstrzygnięta kolejna, już jedenasta edycja konkursu „Mapa Roku 2010”. W porównaniu z ubieg­­łorocznym konkursem zostało zgłoszonych więcej tytułów – ogółem było ich 27 a zgłosiło je 10 wydawców. Niestety, podobnie jak w zeszłym roku tak i obecnie nie udało się przeprowadzić konkursu w kategorii „Szkolne mapy ścienne i atlasy” z powodu niewystarczającej ilości tytułów i wy­dawców – swoje publikacje atlasowe zgłosiły Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne z Warszawy (atlas geograficzny dla gimnazjum i atlas historyczny dla szkoły podstawowej) oraz wydawnictwo Nowa Era także z Warszawy  (atlas do przyrody i mapa ścienna „Wielkie odkrycia geograficzne”). Zostały one wyeksponowane poza konkursem. Pełna lista tytułów biorących udział w konkursie jest na stronie zgłoszeń.

W wyniku tajnego głosowania przyznano nagrody Stowarzyszenia Kartografów Polskich oraz Nagrodę Publiczności.

 

Nagrody SKP w kategorii „mapa turystyczna” uzyskały mapy:

1.miejsce: Biebrzański Park Narodowy. Mapa turystyczna. Skala 1:85 000. ExpressMap Polska, Warszawa
2.miejsce: Ziemia Kłodzka (z pograniczem polsko-czeskim). Skala 1:100 000. Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, Wrocław
3.miejsce
(ex aequo)
Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego. Mapa turystyczno-krajobrazowa. Skala 1:50 000. Wydawnictwo Kartograficzne Kartpol, Lublin
3.miejsce
(ex aequo)
Kaszuby. Atrakcje turystyczne. Mapa turystyczno-samochodowa. Skala 1:175 000. Eko-Kapio, Gdańsk

Nagrody SKP w kategorii "Plan miasta" uzyskały mapy:

1.miejsce: Gniezno. Szlak Piastowski. Plan miasta. Skala 1:20 000. Pietruska&Mierkiewicz, Wydawnictwo i Bank Geoinformacji, Poznań
2.miejsce: Londyn. Comfort! Map&Guide. Skala 1:20 000 + miniprzewodnik. ExpressMap Polska, Warszawa
3.miejsce: Grudziądz. Plan miasta. Skala 1:14 500. Azymut, Łódź

Nagrody SKP w kategorii „inne mapy i atlasy (drukowane)” uzyskały mapy:

1.miejsce: Atlas hydrogeoróżnorodności województwa małopolskiego. Wydawnictwo Kartograficzne Compass / Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Kraków
2.miejsce: Lasy Wrocławia. Skale 1:50 000 i 1:15 000. Wydawnictwo Kartograficzne Eko-Graf, Wrocław
3.miejsce:
nie przyznano z powodu osiągnięcia tej samej liczby głosów przez pięć tytułów

 

Nagrody Publiczności zdobyły te same publikacje, które zwyciężyły w swoich kategoriach w gło­sowa­­niu członków SKP.

Wydawcy map, które zdobyły pierwsze miejsca w konkursie SKP i Nagrodę Publiczności otrzy­mują honorową, oko­licz­nościową plakietką wraz z prawem do umieszczania informacji o nagrodach we wszystkich materiałach dotyczących danego tytułu przez najbliższe pełne 3 lata, tj. do końca 2014 roku. Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich wszystkim wydawcom wyróżnionych publikac­ji serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że te wyróżnienia będą chociaż częściową rekompensatą za zmaganie się z dużymi trudnościami na rynku kartograficznym. Nieustannie zachęcamy też do licznego uczestnictwa w kolejnych edycjach konkursu „Mapa Roku”.

Jan Krupski
(Wrocław)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 5