Porozumienie OSM Polska i SKP

Miło nam poinformować, że pomiędzy Stowarzyszeniem OpenStreetMap Polska a Stowarzyszeniem Kartografów Polskich podpisane zostało porozumienie o współpracy w ramach kolejnej edycji konkursu na Internetową Mapę Polski. OSM Polska, reprezentowane przez Andrzeja Kępysa – Prezesa Zarządu oraz Włodzimierza Bartczaka – Wiceprezesa oraz SKP, reprezentowane przez Joannę Bac Bronowicz – Przewodniczącą SKP oraz Agnieszkę Buczek – Zastępcę Przewodniczącego SKP, zobowiązują się do wzajemnej promocji Konkursu oraz współpracy w Komisji Konkursowej oceniającej zgłoszenia konkursowe.

Mamy nadzieję, że tegoroczny Konkurs będzie początkiem owocnej współpracy obu Stowarzyszeń z korzyścią dla rozwoju polskiej kartografii i obu środowisk: pasjonatów działalności kartograficznej i wszystkich zajmujących się nią zawodowo.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z prezentacją poświęconą bazie danych, mapie i społeczności OpenStreetMap, przygotowaną przez Włodzimierza Bartczaka z okazji XLIV Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej w Toruniu.

Post Author: Paweł J. Kowalski