Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Studentów Geodezji

W dniach 28-29 kwietnia 2022 roku, po ośmiu latach Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji powróci na Politechnikę Warszawską. Podczas XVI edycji konferencji, odbywającej się w ramach działania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji (OKSG), w stolicy spotkają się studenci kierunków geodezyjnych i kartograficznych z najlepszych polskich uczelni. Gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”.

Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2022 - baner

Istniejący od 2002 roku przy Stowarzyszeniu Geodetów Polskich OKSG zrzesza dziesięć organizacji naukowych, funkcjonujących na dziewięciu uczelniach z całego kraju. Są to:

Stowarzyszenie Studentów „GEOIDA” już po raz czwarty w 20-letniej historii Klubu zostało gospodarzem największego przedsięwzięcia OKSG, jakim jest coroczna konferencja. Umożliwia ona wymianę doświadczeń naukowych oraz zaprezentowanie najciekawszych projektów z dziedziny geodezji i kartografii. Tworzy także pole do nawiązywania cennych współprac z firmami branżowymi, wspierającymi studencką działalność naukową. Poza ogromnym wyróżnieniem, jakim jest organizacja największej w Polsce konferencji dla studentów z branży geodezji, geoinformatyki i kartografii, tegoroczna edycja jest szczególnie ważna. Wydarzenie będzie jednocześnie uczczeniem 20-stej rocznicy powstania Ogólnopolskiego Klubu Studentów Geodezji.

Tradycyjnie konferencja będzie dzielić się na sesję referatową i posterową. Przedstawione prace poddane zostają ocenie komisji, której zadaniem jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej wartościowych naukowo i najlepiej przygotowanych projektów. Niezmiennym elementem konferencji jest również uroczysty bankiet, który odbędzie się 28 kwietnia. Pozwala on zintegrować środowiska akademickie zrzeszonych w OKSG uczelni oraz zaproszonych gości.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia Konferencji oraz obserwowania fanpage’ów OKSG oraz Stowarzyszenia Studentów „GEOIDA” na Facebooku, gdzie będą pojawiać się dalsze informacje dotyczące XVI edycji OKSG.

Emilia Szkibiel
Stowarzyszenie Studentów
Wydziału Geodezji i Kartografii
Politechniki Warszawskiej „GEOIDA”

Post Author: Paweł J. Kowalski