Rozstrzygnięcie konkursu Internetowa Mapa Roku 2011

Pierwszy w historii SKP konkurs na Internetową Mapę Roku rozstrzygnięty!

Drugiego dnia VI Sympozjum Geoinformacyjnego odbyły się prezentacje konkursowych opracowań, następnie głosowanie, a wieczorem przyznano nagrody w Konkursie na Internetową Mapę Roku 2011. Komisja pod przewodnictwem kol. Dariusza Gotliba przyznała dwie pierwsze nagrody w kategorii „Interaktywna mapa internetowa – opracowanie lokalne / regionalne”.

1. miejsce ex aequoMapa województwa małopolskiego w Małopolskiej Infrastrukturze Informacji Przestrzennej – kompozycja mapowa TBD dla skali 1 :10 000Wykonawca: Wydział Geodezji, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie (opracowanie kartograficzne), WASKO S.A. oraz GISPartner Sp. z o.o. (technologia)
1. miejsce ex aequoRegionalny System Udostępniania Informacji o Lasach oraz Stanie ich Ochrony dla RDLP w Zielonej Górze. Wykonawca: SmallGIS (redakcja i opieka techniczna)
2. miejscePlany miejscowe w Systemie Informacji Przestrzennej Powiatu Wrocławskiego. Wykonawca: GISPartner Sp. z o.o. dla Starostwa Powiatowego we Wrocławiu
3. miejsce

Nagroda publiczności

Nagroda publiczności została przyznana w otwartym konkursie obejmującym wszystkie zgłoszone mapy.

1. miejsceMapa województwa małopolskiego w Małopolskiej Infrastrukturze Informacji Przestrzennej – kompozycja mapowa TBD dla skali 1 :10 000Wykonawca: Wydział Geodezji, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie (opracowanie kartograficzne), WASKO S.A. oraz GISPartner Sp. z o.o. (technologia)
2. miejsceMapa województwa lubelskiego w portalu e-marketingu terytorialnego. Wykonawca: GIS-Expert sp. z o.o.
3. miejsce ex aequoPrzeglądarka map topograficznych Wojskowego Instytutu Geograficznego. Wykonawca: Cartomatic
3. miejsce ex aequoRegionalny System Udostępniania Informacji o Lasach oraz Stanie ich Ochrony dla RDLP w Zielonej Górze. Wykonawca: SmallGIS (redakcja i opieka techniczna)

Publikacje, które zwyciężyły, otrzymały tytuł ” Internetowa Mapa Roku 2011″ oraz plakietkę honorową. Miejsca I-III w kategori INTERAKTYWNA MAPA INTERNETOWA – OPRACOWANIA LOKALNE/REGIONALNE otrzymują przez trzy lata moźiwość umieszczania w swoim serwisie znaczka SKP z informacją o nagrodzie. Za I miejsce zwycięscy dostali także cenne książki z tematyki GIS ufundowane przez firmę ESRI POLSKA. Mapy wyróżnione „Nagrodą Publiczności” otrzymają na okres trzech lat prawo umieszczania przy mapie informacji: Nagroda Publiczności w Konkursie Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Internetowa Mapa Roku 2011”.

Post Author: admin