Rozstrzygnięcie konkursu Mapa Roku 2011

W dniu 29 marca 2012 r., podczas XXI Szkoły Kartograficznej we Wrocławiu, został rozstrzygnięty kolejny konkurs Stowarzyszenia Kartografów Polskich „Mapa Roku 2011”. Przez 9 wydawców zostało zgłoszonych ogółem 13 tytułów map w trzech kategoriach – plan miasta, mapa turystyczna oraz inne mapy i atlasy (drukowane). Niestety, po raz kolejny nie przeprowadzono konkursu w kategorii „szkolne mapy ścienne i atlasy” ponieważ nie nadesłano ani jednej publikacji. Pełna lista zgłoszonych tytułów znajduje się na stronie zgłoszeń konkursowych. Wszystkie zgłoszone mapy konkursowe można też oglądać w Galerii w sekcji Mapa Roku 2011.

W konkursie „Nagroda Publiczności” mogli uczestniczyć wszyscy uczestnicy Szkoły. W tajnym głosowaniu zwycięzcami okazały się następujące publikacje:

Kategoria „Mapa turystyczna”

  1. miejsce: Jeziora Mazurskie. Mapa żeglarska. Skala 1:60 000. ExpressMap Polska, Warszawa

Kategoria „Plan miasta”

  1. miejsce: Potsdam. Panoramakarte&Stadtplan. Skala planu miasta 1:17 000. TopKart&TerraNostra, Warszawa

Kategoria „Inne mapy i atlasy drukowane”

  1. miejsce: Polska. Przyroda. Skala ok 1:1 515 000. Pergamena, Katowice

Głosowania na nagrodę SKP nie przeprowadzono z powodu znikomej ilości członków SKP na XXI Szkole Kartograficznej.

Wydawcy nagrodzonych map otrzymają honorowe, okolicznościowe plakietki Stowarzyszenia Kartografów Polskich oraz prawo umieszczania informacji o nagrodzie przez okres najbliższych pełnych trzech lat (do końca 2015 roku) na tych mapach oraz na wszelkich materiałach promocyjnych Wydawnictwa związanych z tymi mapami.

Zarząd Stowarzyszenia Kartografów Polskich serdecznie gratuluje Wydawcom zwycięskich map, wyrażając jednocześnie głęboką nadzieję, że pomimo rosnących trudności na kartograficznym rynku wydawniczym, w następnych edycjach konkursu nie zabraknie nowych polskich opracowań. Tym samym serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych konkursach „Mapa Roku”.

Post Author: admin